• +48 519 010 830
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pn.-Pt. 8.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Ładowarka CTEK XS 0.8 | Kraków

Ładowarka CTEK XS 0.8 | Kraków

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ładowarka CTEK XS 0.8 | Kraków to w pełni automatyczna ładowarka do ładowania akumulatorów mniejszych pojazdów: motocykli i skuterów, quadów, kosiarek oraz skuterów wodnych. Dedykowana akumulatorom kwasowo-ołowiowym, 12 V. Poradzi sobie bez najmniejszego problemu z akumulatorami o pojemności od 1.2 do 32 Ah, a także zapewni ładowanie konserwacyjne większym akumulatorom, nawet do 100 Ah, a więc także samochodowym. Ładowarka CTEK XS 0.8 Kraków przyczynia do realnego wydłużenia żywotności akumulatora, gdyż jej praca przebiega w sześciu następujących po sobie fazach, pozwalających wychwycić problemy z akumulatorem i wyeliminować uszkodzenia.

Jakimi umiejętnościami dysponuje ładowarka CTEK XS 0.8?

 1. Do jednego z jej zadań należy odsiarczanie zasiarczonych akumulatorów. Cykl ten pozwoli odmłodnić zużyty akumulator i pozwolić mu na dłuższe, sprawne funkcjonowanie.
 2. Na etap ładowania zasadniczego składa się dostarczenie akumulatorowi odpowiedniego prądu, przez odpowiednio długi czas – do naładowania około 80 %.
 3. Podczas absorpcji tempo ładowania zmniejsza się do bezpiecznego poziomu, dzięki któremu nie dojdzie do przypadkowego przeładowania.
 4. Analiza polega na sprawdzeniu czy akumulator jest w stanie utrzymać zadany ładunek. Stare, niesprawne akumulatory nie będą tego potrafiły i czekać je będzie wymiana.
 5. Konserwacja płynna polega na podtrzymaniu stałego, wysokiego napięcia w naładowanym akumulatorze.
 6. I w końcu następuje ładowanie impulsowe, kiedy to ładowarka zadaje sygnał doładowania, gdy pojemność akumulatora spadnie poniżej 95 %.

 

Jakie zalety posiada jeszcze ta podręczna, nowoczesna ładowarka CTEK XS 0,8?

Ładowarka posiada wskaźnik LED na którym można odczytywać aktualny przebieg ładowania akumulatora. Można ją obsługiwać w bezpieczny sposób, dzięki zastosowanym zabezpieczeniom w postaci ochrony przed iskrzeniem, zwarciem i odwróconą biegunowością. Całość zamknięta jest w obudowie o standardzie IP 65, czyli chroniącej przed zapyleniem i zmoczeniem wnętrza urządzenia.

Ładowarka z dużymi możliwościami, mimo kompaktowych rozmiarów!

Chcesz kupić ładowarkę CTEK XS 0.8 ? Sprawdź ofertę naszego sklepu online >> Ładowarka CTEK XS 0.8

 


Ładowarki CTEK -  Produkty  charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

 • bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
 • bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
 • w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
 • dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
 • wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
 • wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.C
 • produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane i produkowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.