• +48 519 010 830
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Prostownik czy ładowarka automatyczna do akumulatora AGM

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jesień i zima to czas, który wystawia akumulatory w naszych samochodach na ciężką próbę. Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać o tym, by urządzenia te zawsze były w pełni naładowane. Dzięki temu uda nam się uniknąć problemów i trudności związanych z uruchomieniem pojazdu. Jak jednak o to zadbać?

Prostownik czy ładowarka automatyczna do akumulatora AGM

Aby prawidłowo naładować akumulator w swoim samochodzie musisz wiedzieć jaki rodzaj akumulatora posiadasz.

Wszystko zależy od rodzaju akumulatora!

Obecnie wyróżniamy trzy rodzaje akumulatorów. Pierwszy z nich to akumulator kwasowo-ołowiowy. To wciąż najczęściej spotykany rodzaj akumulatorów, w których wnętrzu znajduje się roztwór kwasu siarkowego, który nazywamy elektrolitem.

Drugi rodzaj akumulatorów, to akumulatory żelowe, które wyróżniają się nieco większą pojemnością. Kolejnym rodzajem akumulatorów, które znajdziemy przede wszystkim w nowych autach wyposażonych w technologie takie jak system Start-Stop są akumulatory AGM. We wnętrzu tego rodzaju akumulatorów znajdziemy włókna szklane, które nasączone są elektrolitem. Ten rodzaj akumulatorów wyróżnia się na tle innych dużą pojemnością oraz znacznie mniejszymi rozmiarami. Co ważne, akumulatory tego rodzaju są bezpieczne - nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia akumulatora elektrolit nie wylewa się na zewnątrz. Warto jednak miećświadomość, że muszą one byćładowane w odpowiedni sposób. Jak? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Nowoczesne ładowarki do akumulatorów w technologii AGM

Akumulatory AMG to bezpieczne i efektywne rozwiązanie. Ze względu na swoją budowę potrzebują jednakże specjalnego rodzaju ładowarek, które pozwolą na ich optymalne ładowanie. Tradycyjne prostowniki nie do końca zdają egzamin. Ich używanie doprowadzić może do przegrzania akumulatora a nawet jego wybuchu! Dlatego też osoby posiadające samochody z tego rodzaju akumulatorami powinny wybierać nowoczesne ładowarki, które monitorują temperaturę akumulatora i dopasowują zmiany napięcia i prądu.

Dzięki temu ładowanie jest nie tylko znacznie bezpieczniejsze, ale również bardziej efektywne. Przy użyciu takiej ładowarki z powodzeniem możemy szybko przywrócić stan gotowości nawet w przypadku całkowicie rozładowanych akumulatorów. Co ważne, stosowanie tego typu prostowników wydłuża żywotność akumulatora, dzięki czemu możemy korzystać z niego znacznie dłużej.

Nie tylko AGM

Co ważne, wyposażając się w nowoczesne ładowarki, które kontrolują temperaturę i dopasowują moc ładowania możemy wykorzystywać je nie tylko w przypadku samochodów posiadających akumulatory AGM. Tego typu prostownikiem z powodzeniem naładujemy bowiem również akumulator żelowy a nawet kwasowo-ołowiowy. Jest to więc urządzenie, które możemy wykorzystywać w wielu sytuacjach i pomóc np. innym kierowcom.

Podsumowując, jesień i zima to czas, w którym szczególnie powinniśmy zatroszczyć się o to, by akumulator w naszym samochodzie był naładowany. Warto o tym pamiętać i wyposażyć się w nowoczesną, bezpiecznąładowarkę, która szybko i efektywnie zwiększy poziom energii w naszym akumulatorze.