• +48 519 010 830
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Akumulatory Centra Plus | Kraków

Akumulatory Centra Plus | Kraków

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akumulatory Centra Plus w naszym sklepie | Kraków

Firma Centra jest licznie nagradzana certyfikatami, które potwierdzają jej światową renomę. Może się pochwalić nagrodą jakości Forda Q1. Spełniają także normę niemieckiego przemysłu samochodowego. Dostarcza akumulatory dla takich firm jak: Jaguar, Fiat, Toyota czy Citroen.

Akumulatory Centra Plus

To akumulatory produkowane w oparciu o najnowszą technologię oraz doświadczenie i wiedzę. Potrafi sprostać najbardziej wymagającym producentom samochodów. Centra Plus gwarantują rozruch auta w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych.Akumulatory Centra Plus są odpowiednie dla pojazdów o standardowym wyposażeniu oraz bogatszym.

Akumulator Centra Plus wyróżnia się doskonałymi parametrami rozruchowymi, nawet o 15% większa moc. Postawiono także na bezpieczeństwo – wieczko zostało tak skonstruowane, aby zmniejszać ilość zbędnych gazów. Zastosowano technologię Ca/Ca, która zapewnia dłuższy czas pracy bez konieczności doładowania.

Akumulator jest całkowicie bezobsługowy – według norm EN. Dodatkowo każdy akumulator jest wyposażony w kratkę 3 DX. To technologia, która wydłuża żywotność akumulatora. Użyto dobrej jakości stopów metali dla zapewnienia maksymalnej żywotności i wydajności. Proces produkcji całkowicie zautomatyzowany bardzo wysokiej jakości oraz przyjazny dla środowiska.

Centra

Każda osoba, która interesuje się motoryzacją z pewnością niejednokrotnie spotkała się z akumulatorami CENTRA. To niezawodne, pojemne akumulatory, które doskonale sprawdzają się w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji. Co jednak kryje się pod nazwą CENTRA? Wiele osób uważa, że jest to nazwa producenta. Tymczasem to nie do końca prawda.CENTRA to marka akumulatorów, które zostały zaprojektowane i stworzone przez Exide Technologies S.A.

To polska spółka, która została założona już w 1910 roku przez berlińskiego przemysłowca, Polaka z pochodzenia Andrzeja Kaczmarka. Firma ta zaczynała jako niewielka fabryka baterii - nikt nie wróżył jej sukcesu. Warto jednak pamiętać, ze na jej czele stał Polak wraz ze swoim ambitnym planem. Już rok po odzyskaniu niepodległości przeniósł spółkę do Polski, gdzie już po 6 latach pojawiły się po raz pierwszy wyroby pod marką"CENTRA".

Kolejne lata to burzliwa historia i ciągły wzrost. Spółka odpowiadająca za markę CENTRA powędrowała jednak do Skarbu Państwa, po czym 75% udziałów w niej zostało przekazane Zachodnioeuropejskiemu Zgrupowaniu Producentów Akumulatorów (CEAC). Ostatecznie w 1995 roku spółka odpowiedzialna za markę akumulatorów CENTRA została kupiona przez amerykański koncern EXIDE Corporation.

Pomimo licznych zawirowań i zmian własności akumulatory CENTRA były produkowane przez cały czas. Co więcej, cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród kierowców i mechaników, były bowiem niezwykle wydajne i łatwe w eksploatacji oraz konserwacji.