• +48 519 010 830
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Jak zabezpieczyć auto przed korozją?
Jak zabezpieczyć auto przed korozją?

Jak zabezpieczyć auto przed korozją?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zabezpieczenie auta przed korozją to bardzo poważna procedura i nie powinno się z tym zbyt długo zwlekać, ponieważ z biegiem upływu czasu samochód jest coraz bardziej narażony na szkodliwe działanie korozji. Większość samochodów można zabezpieczyć przed powstaniem korozji od razu po ich zakupieniu z salonów samochodowych. Wystarczy tylko wiedzieć, jakich środków powinno się używać i jak przeprowadzić kolejne prace, aby korozja nigdy nie była zmartwieniem dla kierowcy.

Auta przed korozją można zabezpieczyć w dowolnym momencie. Nie trzeba tego robić od razu po wyjechaniu samochodem z salonu, nie wszyscy mają na to czas. Niekiedy dobrym wyborem jest udanie się do warsztatu samochodowego, gdzie tego typu usługa zostanie wykonana praktycznie od ręki, bardzo precyzyjnie. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają środki antykorozyjne, w które każdy kierowca powinien się wyposażyć. Na rynku jest ich mnóstwo.

Jakich środków użyć do zabezpieczenia auta przed korozją?

Kierowcy mogą użyć różnorodnych środków, gdy interesuje ich zabezpieczenie auta przed korozją. Najlepiej zakupić preparaty antykorozyjne, pochodzące od światowych producentów, którzy są bardzo dobrze znani na polskim rynku. Taki preparat powinien być wprowadzony w następujące miejsca:

  • progi,
  • słupki,
  • wzmocnienie maski,
  • drzwi,
  • wzmocnienie podwozia.

Dzięki temu przez bardzo długi czas rdza nie będzie atakowała danego samochodu, więc jak widać można się przed nią skutecznie zabezpieczyć. Preparaty można zamawiać przez Internet, przy okazji zainteresowani dowiedzą się, które z nich zajmują najwyższe miejsca w rankingach. Preparaty działają w taki sposób, że po pewnym czasie zastygają i nie przepuszczają przez siebie:

  • wody,
  • soli,
  • piasku.

Jak widać zabezpieczenie auta przed korozją to dość poważne przedsięwzięcie, więc jeśli ktoś chce optymalnie zadbać o swoje auto nigdy nie może tego zlekceważyć. Środki antykorozyjne w wyżej wspomniane miejsca można wprowadzić przy pomocy specjalnych sprejów. Oczywiście istnieją też nowoczesne pistolety, dzięki czemu takie działania wykona się bardzo precyzyjnie. Na polskim rynku motoryzacyjnym największą popularnością cieszą się preparaty wykonane na bazie wosku oraz oleju. Każdy kierowca powinien sam zdecydować, która wersja jest dla niego lepsza. O pomoc można poprosić doświadczonych mechaników samochodowych, którzy będą wiedzieli jakich rad udzielić mało doświadczonym kierowcom.

Stosowanie preparatów, które wnikną we wszystkie zakamarki

Zabezpieczenie auta przed korozją to czynność dość czasochłonna, ale bardzo konieczna. Należy wybierać takie preparaty, które z całą pewnością dostaną się we wszystkie zakamarki. Eksperci polecają te powstałe na bazie oleju, ponieważ stworzone na bazie wosku w niektórych sytuacjach mogą zaszkodzić, np. w starszych modelach samochodów. Oczywiście środki antykorozyjne można między sobą na wiele sposobów porównać, aby na sam koniec wybrać najlepsze, ale zajmuje to dość dużo czasu. Lepiej bazować na ogólnodostępnych rankingach lub też opiniach bardziej doświadczonych osób i specjalistów ze świata motoryzacji. Wystarczy raz przetestować dany środek, aby wiedzieć, czy działa on skutecznie, czy też jednak następnym razem lepiej zdecydować się na zakupienie innego preparatu.

Zadaniem środków antykorozyjnych jest stworzenie specjalnej powłoki ochronnej we wszystkich miejscach, w których takie środki znajdą zastosowanie. Jeśli zadanie nie jest wykonane poprawnie i środek nie jest skuteczny, wtedy na pewno we wspomnianych miejscach pojawi się z czasem rdza. Niektóre elementy w takim wypadku będą podlegały wymianie, a to niesie za sobą ogromne straty finansowe, więc lepiej wcześniej zabrać się za ochronę antykorozyjną, niż potem ma się płacić bardzo duże pieniądze za wymianę poszczególnych podzespołów. Preparaty antykorozyjne na całe szczęście są bardzo łatwe w aplikacji i szybko się rozchodzą po wybranych miejscach. Ich atutem jest to, że się nie lepią i mogą służyć jako pierwsza warstwa zabezpieczająca przed powstaniem korozji.