• +48 519 010 830
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Gdzie naładować akumulator Kraków

Gdzie naładować akumulator Kraków

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ładowanie akumulatora to jedna z najważniejszych czynności, jakie powinni wykonywać kierowcy przed rozpoczęciem sezonu zimowego i letniego. Oczywiście o akumulator należy dbać przez cały rok, jednak te dwie pory roku, ze względu na trudne warunki atmosferyczne i niskie temperatury, wyjątkowo często doprowadzają do rozładowania baterii. Kiedy samochód nie może odpalić, zastanawiamy się, gdzie naładować akumulator. Kraków to jedno z miast, w którym można zrobić to szybko, tanio i sprawnie dzięki firmie uruchom.com. Czy Warto ładować akumulator? Jakich błędów należy unikać i dlaczego w wielu sytuacjach znacznie lepiej jest zlecić to zadanie specjalistom? 

W jaki sposób należy dbać o akumulator? 

Dbanie o akumulator to oczywiście dokładne jego oczyszczanie i sprawdzanie elektrolitu, jeżeli nie jest to akumulator samoobsługowy. Do czynności konserwacyjnych zaliczyć należy także doładowywanie akumulatora i niedoprowadzanie do jego całkowitego rozładowania. Dzięki temu akumulator przez długi czas będzie mógł spełniać swoją funkcję i cieszyć kierowcę doskonałą jakością jazdy. Zadaniem akumulatora jest oczywiście dostarczanie prądu do poszczególnych podzespołów. Brak możliwości odpalenia silnika w sytuacji, kiedy kierowca nie zapomniał wyłączyćświateł lub domknąć drzwi nie jest sytuacją normalną. Nawet niewielkie problemu na rozruchu powinny więc skłonić posiadacza samochodu do tego, aby oddać baterię w ręce specjalisty, a w razie potrzeby wymienić na nową.

Od czego zależy żywotność akumulatora?

Ciekawym zjawiskiem jest to, iż niektóre akumulatory mogą pracować be żadnego uszczerbku nawet przez 8 lat, natomiast inne psują się nawet po 3 latach od zakupu. Od czego zależy żywotność akumulatora? Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze, akumulator zużywa się znacznie szybciej, jeżeli nie jest doładowywany. W sytuacji, kiedy kierowca dopuści do całkowitego rozładowania się baterii, możliwość jej naprawy spada. Nawet wtedy, kiedy akumulator poprawnie działa, poziom jego naładowania nigdy już nie będzie tak wysoki, jak w przypadku nowej baterii, czy takiej, która była doładowywana. Oczywiście na żywotność akumulatora składa się także rodzaj baterii, dopasowanie do danego pojazdu, ilość elektroniki w samochodzie, a także sumienność kierowcy z oczyszczaniu akumulatora i w regularnym sprawdzaniu jego stanu naładowania. W sytuacji, kiedy nie potrafimy wykonywać takich diagnoz, zastanawiamy się, gdzie można naładować akumulator samochodowy. Kraków to miasto, w którym zrobi się to szybko i profesjonalnie dzięki firmom świadczącym usługi ładowania i sprzedaży baterii. Jedną z takich firm, jest uruchom.com. 

Jak ładować akumulator? 

W jaki sposób ładować akumulator? Niestety bez prostownika lub ładowarki do akumulatora elektronicznej czynność ta nie będzie mogła zostać wykonana w sposób prawidłowy. Trzeba zachować przede wszystkim ostrożność! Gdzie naładować akumulator samochodowy? Kraków to miasto, w którym swoje usługi świadczy firma uruchom.com, To tutaj sztab specjalistów zajmie się baterią i profesjonalnie naładowuje go, aby akumulator był sprawny znacznie dłużej. Jeżeli akumulator jest w pełni doładowywany do pełna, kierowca tak naprawdę nie ma przy nim żadnej roboty.Ładowanie akumulatora szczególnie przed falami mrozu za pomocą prostownika należy do najczęściej wykorzystywanych i jednocześnie najpopularniejszych metod. W jaki sposób należy go naładować? Wystarczy podłączyć prostownik, czyli ładowarkę samochodową do naszego akumulatora, powkładać wszelkie wtyczki do gniazd i poczekać. Nieostrożność w takiej sytuacji może zakończyć się jednak bardzo źle. W przypadku wykonania nieprawidłowego ładowania akumulator może eksplodować! 

Ładowanie akumulatora a sprawdzenie prostownika

W wielu sytuacjach myślimy nad tym, gdzie można naładować akumulator samochodowy. Kraków to jedno z miast, w którym jak już wspomnieliśmy swoje usługi świadczy firma uruchom.com. Dla osób, które jednak nie chcą korzystać z usług profesjonalistów mamy kilka wskazówek, które pomogą uniknąć problemów podczas ładowania. /przed przystąpieniem do czynności należy sprawdzić stan prostownika. Przyda się prostownik do baterii 12- woltowych. Dobrej jakości prostownik jednak nie tylko ładuje akumulator, ale robi to w taki sposób, aby bateria mogła być znacznie dłużej, niż normalnie wykorzystywana. To przedłużanie żywotności akumulatora. Minimalnym zabezpieczeniem jest bezpiecznik zewnątrz obudowy, jednak najlepsze jest zabezpieczenie elektroniczne. Warto sprawdzić pod koniec ładowania, jakie napięcie ma prostownik. Niestety 14-14,5 V to zdecydowanie za mało. Napięcie 15,6-16 V umożliwi optymalne ładowanie baterii. Akumulator oczywiście ładujemy do pełna.

Ładowanie akumulatora a pomoc specjalistów

Osoby, które z różnych względów nie chcą lub nie mają czasu na ładowanie akumulatora, mogą skorzystać z usług profesjonalistów. Często zastanawiamy się gdzie naładować akumulator samochodowy. Kraków umożliwia to, dzięki firmie uruchom.com. To sztab specjalistów, którzy zadbają o Twój akumulator!