• +48 519 010 830
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pn.-Pt. 9.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Akumulator do kosiarki Kraków

Akumulator do kosiarki Kraków

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kosiarka ogrodowa przydaje się wielu osobom, ponieważ samodzielne prace porządkowe w ogrodzie mogą zakończyć się fiaskiem. Zaleca się więc skorzystać z profesjonalnych maszyn, dzięki którym zadba się o trawnik, będący niejako wizytówką każdej posesji. Oczywiście w tym celu zainteresowani powinni wyposażyć się w traktorek ogrodowy, który składa się z kilku różnych podzespołów. Jego najistotniejszym elementem jest jednak akumulator. Należy go dobrać bardzo starannie, a po zakupieniu dodatkowo precyzyjnie zamontować, czym powinni się zająć specjaliści.

Akumulator do kosiarki Kraków czym się kierować?

Akumulator do kosiarki Kraków powinien pochodzić od renomowanego producenta. Nie powinno być z tym dużych problemów, ponieważ coraz większe grono producentów wypuszcza na rynek urządzenia rozruchowe dedykowane dla kosiarek. W związku z tym warto zapoznać się z ofertą takich firm jak: Yuasa, Exide, Banner, Varta czy też Bpower. Produkty tych marek poradzą sobie w kosiarkach, dostarczając do silników odpowiednią dawkę prądu. Tym samym zadbanie o porządek na terenie własnej posesji nie będzie żadnym wyzwaniem. Trawnik zostanie równo przystrzyżony, a co za tym idzie będzie się schludnie prezentował.

Przy zakupie akumulatora do kosiarki warto kierować się jego żywotnością. Powinna być ona jak najdłuższa, tak aby unikać częstych wymian podzespołów. Dodatkowo warto bazować na nowoczesnych technologiach wykonania, takich jak AGM oraz Gel. Ważnymi parametrami technicznymi dla zainteresowanych osób będą:

 • wartość napięcia,
 • wartość prądów rozruchowych,
 • wymiary,
 • pojemność,
 • układ biegunów,
 • moc.

Jeśli ktoś chce dobrać optymalny akumulator do swojej kosiarki lub traktorka ogrodowego, powinien rzucić okiem na podane wyżej parametry. Nie każdy jednak się na tym zna, ponieważ w wielu przypadkach klienci dobierają akumulator po raz pierwszy. W takich sytuacjach należy poprosić o pomoc sprzedawców zatrudnionych w sklepach stacjonarnych. Ich bogata wiedza oraz spore doświadczenie sprawią, że w obrębie zainteresowań pozostaną jedynie najbardziej atrakcyjne propozycje.

 

Akumulator do kosiarki uruchom

Postępowanie zgodnie z zaleceniami producentów

Instrukcja obsługi kosiarki lub traktorka ogrodowego może okazać się bardzo przydatna, ponieważ to właśnie tam znajdują się zalecenia producentów. Co istotne producenci kosiarek podpowiadają klientom, jakie akumulatory są do nich przeznaczone i czego konkretnie szukać w sklepach motoryzacyjnych. To spore ułatwienie zwłaszcza dla osób, które kupują akumulator do traktorka ogrodowego Kraków po raz pierwszy. Nie można kupować akumulatorów o mniejszej pojemności, niż ta zalecana w instrukcji obsługi zakupionego urządzenia. Jeśli ktoś nie dostosuje się do tych porad, może mieć stuprocentową pewność tego, że prędzej czy później doprowadzi do uszkodzenia traktorka lub też akumulatora. Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie instrukcji obsługi do sklepu stacjonarnego, gdzie pracownicy sklepu będą mogli się z nią zapoznać i na tej podstawie dobiorą dla klienta właściwe urządzenie rozruchowe.

Brak podstawowej wiedzy na temat działania akumulatorów do kosiarek generuje kolejne błędy, więc nie można lekceważyć pomocy płynącej z zewnątrz. Jeśli klient wyrazi taką chęć pracownicy zajmą się wymianą dotychczasowego akumulatora oraz zbadaniem stanu technicznego nowego sprzętu, tak aby nabywcy pozbyli się wszelkich wątpliwości, czy aby na pewno jest on sprawny i bezpieczny.

Dbanie o akumulator kluczem do sukcesu

Jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy na kupno kolejnych akumulatorów do traktorków ogrodowych lub kosiarek powinien zadbać o kupowane akumulatory, a można zrobić to na wiele sposobów. Przede wszystkim należy trzymać się poniższych zasad:

 • stałe doglądanie akumulatora, badanie jego stanu technicznego,
 • odłączanie akumulatora od kosiarki,
 • utrzymywanie urządzenia rozruchowego w stanie kompletnego naładowania, unikanie głębokich rozładowań,
 • przechowywanie akumulatorów z dala od miejsc wilgotnych i mokrych,
 • umiejętne ładowanie akumulatora.

Dostosowanie się do tych porad będzie oznaczać, iż z urządzeniem rozruchowym wszystko jest w porządku i posłuży klientom przez zadowalający okres czasu. Uniknie się tym sposobem wielu usterek technicznych, przeciążeń i wymiany akumulatora. Stosowanie wszystkich powyższych zasad może doprowadzić do tego, iżżywotność akumulatora ulegnie zdecydowanemu wydłużeniu. Oczywiście baterie nie powinny byćładowane pierwszymi z brzegu ładowarkami. Powinny to być akcesoria dedykowane dla konkretnych modeli baterii. Z ich zakupem nie będzie kłopotów, jeśli sprawę wyjaśni się pracownikom sklepu. Dzięki temu poszukiwania właściwego sprzętu zostaną skrócone do minimum. Akumulatory do kosiarek można kupować w wersji obsługowej lub bezobsługowej. W pierwszym przypadku należy liczyć się z tym, iż kontrola stanu technicznego takiej baterii będzie wymagała zdecydowanie większych nakładów czasowych. Baterie powinny jednak pochodzić z najwyższej półki, dlatego warto wybierać sprzęt pochodzący jedynie od cenionych producentów rynkowych, nie przykładając większej wagi do jego ceny.