• +48 519 010 830
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pn.-Pt. 9.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Prostownik samochodowy

Prostownik samochodowy - Kilka rad jak kupić

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akumulator, żeby działał prawidłowo, powinien być regularnie doładowywany. W ten sposób jesteśmy w stanie wydłużyć jego żywotność. Do tego celu konieczny jest zakup prostownika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego urządzenia i wbrew pozorom zakup idealnego wcale nie jest takie prosty.

Prostownik samochodowy - co daje systematyczne korzystanie

Kupując akumulator bezobsługowy, większość z nas wyobraża sobie, że po zamontowaniu go pod maską samochodu, kończy się nasze zainteresowanie tym tematem. Nic bardziej mylnego. Bezobsługowość akumulatora dotyczy konieczności dolewania elektrolitu, nie braku konieczności doładowywania go.

 

W jaki sposób sprawdzić kondycję naszego akumulatora

Stan akumulatora można bardzo łatwo sprawdzić, używając do tego celu multimetru (nazywanego inaczej miernikiem uniwersalnym). To urządzenie daje możliwość dokonania pomiaru wartości napięcia, które znajduje się na klemach. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić, jaki aktualnie mamy poziom naładowania. Kiedy wartości na mierniku uniwersalnym wskazują na niższe niż 12,4 V, konieczne jest podłączenie akumulatora do prostownika. Jeżeli oceny wartości i ewentualnego doładowania będziemy podejmować się regularnie, nasz akumulator w zamian będzie nam dużo dłużej służył, niż w sytuacji, kiedy nie będziemy tego robić.

 

Prostowniki elektroniczne - wygoda

Elektronika wypiera bardzo wiele starszych rozwiązań.Prostowniki elektroniczne zapewniają nam możliwość odpowiedniego doboru wartości ładowania prądu, do stanu rozładowania naszego akumulatora. Takie rozwiązanie umożliwiają tylko prostowniki elektroniczne, czyli zawierające mikroprocesor i tranzystor. Sprawność baterii jest znacznie lepiej przywracana przy pomocy prostowników elektronicznych. Obecnie nie są to już drogie urządzenia, te najprostsze możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych, jednak kiedy nasze wymagania są spore, musimy się liczyć z tym, że cena urządzenia także będzie relatywnie wyższa.

 

 • Prostownik elektroniczny AMiO 4A - cena 99,99 zł >> Kup online
 • Prostownik elektroniczny CTEK 5A - cena 289,99 zł >> Kup online
 • Prostownik elektroniczny z odsiarczaniem Victron Blue Smart 5A - cena 445 zł >> Kup online
 • Prostownik elektroniczny z odsiarczaniem DECA 11A  - cena 435 zł >> Kup online

 

Prostownik transformatorowy – tak, czy nie

Prostowniki tego typu mają jedną podstawową wadę – nie mamy zbyt dużej możliwości kontroli ich pracy. Zdecydowaną zaletą tych modeli jest ich naprawdę konkurencyjna cena, możemy nabyć te najprostsze urządzenia z możliwościąładowania, którego wartość wynosi 5A, za naprawdę nieduże pieniądze. W ich przypadku, jednak ze względu na brak możliwości sprawdzenia stopnia naładowania bardzo szybko można doprowadzić do przeładowania akumulatora.

 

 • Prostownik AMiO 6A - cena 85 zł >> Kup online
 • Prostownik Stef-pol 15A - cena 160 zł >> Kup online
 • Prostownik z odsiarczaniem DECA 16A  - cena 259 zł >> Kup online

 

Prostowniki z rozruchem

Jeżeli wobec prostownika mamy duże oczekiwania powinniśmy rozważyć zakup prostownika z rozruchem. Tego typu urządzenia dają możliwość uruchomienia pojazdu, nawet jeżeli stan naszej baterii jest w pełni rozładowany.Prostowniki z rozruchem tego typu działają na zasadzie urządzeń transformatorowych, ponieważ uruchomienie pojazdu wymaga dostarczenia prądu o wysokim natężeniu.

 

 • Prostownik Deca 12/24V 20A BOOSTER 220A - cena 650 zł >> Kup online
 • Prostownik Ideal SPRINT 400 12/24V 45A rozruch 300A - cena 339 zł >> Kup online
 • Prostownik Kukla 12V 20A z rozruchem 300A - cena 339 zł >> Kup online
 • Prostownik STEF-POL EST-310 12/24V 30A ROZRUCH - cena 555 zł >> Kup online

 

Prostowniki są jednymi z tych urządzeń, które zawsze warto mieć pod ręką. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Warto dbać o akumulator, dzięki temu będzie z nami współpracował długo i bezproblemowo, a dla nas oprócz niezawodności naszego pojazdu będzie to oznaczało dużą oszczędność.