• +48 519 010 830
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

Akcesoria - Exide

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zdarza się, że motocykle oraz inne pojazdy sportowe bywają nieużywane przez dłuższy czas, co jednak nie musi być problemem. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby Twój silnik odpalił z łatwością nawet po długim, zimowym przestoju. Exide oferuje prostowniki i testery zaprojektowane do użytku domowego i w warsztatach samochodowych. Prawidłowo konserwowany akumulator będzie działał o wiele dłużej.

Testowanie - EXIDE EX-150, EBT Bike

Testery Exide (obciążeniowy EX-150 oraz elektrolityczny EBT Bike zaprojektowano z myślą o akumulatorach do motocykli, skuterów i pojazdów sportowych) to niezbędne narzędzia dla profesjonalistów

Ładowanie

Prostownik Exide 12/7 można stosować do ładowania większości akumulatorów do motocykli i pojazdów sportowych. Prostownik posiada wygodny łącznik oraz (opcjonalnie) panel stanu naładowania, który może zostać podłączony do akumulatora na stałe. Może być również używany do ładowania akumulatorów przeznaczonych do samochodów i łodzi.

Wskazówki dotyczące ładowania

  • Ładowanie akumulatorów powinno się odbywać po odłączeniu ich od pojazdu, jeśli napięcie spadnie poniżej 12,45 V (lub 6,2 V w przypadku akumulatorów 6 V).
  • Zalecane jest używanie specjalnie zaprojektowanych prostowników Exide, aby osiągnąć najlepsze rezultaty ładowania.
  • Po ładowaniu zaleca się odstawienie akumulatora na 12 godzin.