• +48 519 010 830
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-17.00 Sob.10-14

Przegląd artykułów

NISKIE I WYSOKIE TEMPERATURY

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Duży wpływ na akumulatory mają wysokie i niskie temperatury. W przypadku wysokich temperatur przez rozładowaniem akumulatora widoczne są wczesne symptomy spadku energii. W przypadku umiarkowanych temperatur do uruchomienia pojazdu nie jest wymagana duża ilość prądu. W wysokich temperaturach następuje szybkie rozładowanie akumulatorów. Zasadniczo niesprawne akumulatory były mocnej eksploatowane w porównaniu do akumulatorów używanych w niskich temperaturach. Zanieczyszczone akumulatory używane w środowiskach o dużej wilgotności ulegają rozładowaniu na skutek pyłu działającego jak maty rozładowywujące. Zawilgocony brud przewodzi prąd i powoduje szybsze rozładowanie.

W wysokich temperaturach , występuje "efekt pocenia" akumulatorów w zaworach, co jest przyczyną szybszego parowania płynu. Odwodnienie następuje także szybciej w przypadku wytężonej eksploatacji akumulatorów w wysokich temperaturach lub w przypadku ładowania o zbyt wysokim napięciu (często w przypadku stosowania ładowarek liniowych).Akumulator przechowywany w temp. 40 stopni ulega rozładowaniu już po kilku miesiącach. Procesy chemiczne zachodzą wolniej w akumulatorach eksploatowanych w niskich temperaturch i w takich pojazdach wymagany jest większy prąd do ich uruchomienia. W mroźne zimowe dni bardzo często można zauważyć obniżone parametry pracy akumulatora. Z tego względu ładowanie akumulatorów zimą ma miejsce znacznie częściej.

Wymagany jest wtedy większy prąd do uruchomienia pojazdów a wydajność akumulatorów jest znacznie mniejsza. Rozładowany akumulator jest bardziej podatny na niskie temperatury niż akumulator całkowicie naładowany.Akumulator całkowicie naładowany zamaraz w temperaturze -60stopni C podczas, gdy akumulator rozładowany lub prawie całkowicie rozładowany zamarza w temp. zaledwie paru stopni poniżej zera. Regularne ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych jest z tego względu bardzo ważne i pozwala zapewnić długi okres eksploatacji oraz wysokie parametry pracy.

 

Ładowarki CTEK -  Produkty  charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

  • bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
  • bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
  • w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
  • dobredlaakumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
  • wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
  • wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.C
  • produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane i produkowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.